Maket Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Ve Yapım Aşamaları

Maket teknolojisi günden güne gelişimini sürdürmekte ve yenilenen oluşumu ile otomasyon, ışıklandırma ve maketlerin gerçekçiliği konusunda son teknolojik imkanlar kullanılarak elde edilmektedir. Üniversal lazer kesim makinesi son derece modern ve şık maketler elde etme konusunda oldukça yararlıdır. Bunun yanı sıra CNC, bilgisayar ve çeşitli maket yapımında kullanılan makinelerle bu hizmetler profesyonel şekilde sunulmaktadır. Maket yapım aşamaları kullanılan malzemeler ve alanında uzman kişilerle çok daha şık ve kaliteli şekilde elde ediliyor.

Maket Teknolojisi Yapım Aşamalarında Nelere Dikkat Edilmeli

Maket yapımında maketin arazisinin oturacağı malzemenin kaliteli olmasından tutunda boyut ve özelliklerine kadar birçok ayrıntı kusursuz şekilde hazır olmalıdır.  Maket arazisinin boyutlarını belirlemek maket yapımında ilk dikkat edilmesi gereken detaylardandır. Mimari projeler uzman ekiplerin detaylı analizleri ile bilgisayar ortamında profesyonel çalışma ile maket yapımı sırasında kullanılacak malzemeler ve ölçüleri belirlenir.

Daha sonra mimari proje üzerinden bilgisayar üzerinden üç boyutlu modelleme yapılmaktadır. Kullanılan tüm malzemeler birinci sınıf kalite ile seçilerek maket yapımında kullanılmaktadır. kısımlar Bilgisayarda ölçeği doğrultusunda analiz ve çizimleri yapılarak üretime hazır hale getiriliyor.

Maket Projeleri Artık Daha Şık Ve Güzel

Çizimler lazer kesim ve cnc makinelerinde profesyonel şekilde hazırlanarak kesimleri yapılır.Bu parçalar montaj bölümünde uzman kişiler tarafından kusursuz bir şekilde montajı yapılır. 3boyutlu görsel kaliteye sahip şık ve modern maket yapımı için modern teknolojinin nimetlerinden yararlanmakta fayda vardır. Personeller tarafından bir araya getirilen maketler şık tasarıma sahip olması için led ışıklarla desteklenerek son halini alır. Daha sonra bu kaba gövde, proje müellifinin isteği doğrultusunda selülozik boya ile renklendirilir. Renklendirilme sırasında boyama projeye uygun olması için ince çalışma yapılarak seçim yapılır ve led ışık, boyama ve montaj sonrasında maketler hazır hale gelmektedir.

Son yıllarda maket teknolojisi modern ve şık bir görünüme kavuşarak yeni konutların çok daha kaliteli şekilde pazarlanmasında önemli bir role sahiptir. Günümüzde tercih edilen maket yapımını incelediğimizde 3d özelliğine sahip maketlerin son derece kaliteli ve şık tasarımlarla hazırlandığını görmekteyiz. Profesyonel ve kaliteli maket projeleri için bizi tercih ederek birinci sınıf hizmet kalitemizden yararlanabilirsiniz.

 

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir